A Cubadebate című kubai állami lap szerint ezek az "erőszakos" játékok nem tesznek jót a fiatalokkal, föleg az egyik küldetésen háborodtak fel. Igazából ez inkább egy politikai hadviselés, melyet felháborodást keltően fogalmaztak meg.
Idézve az irományból " Szocipatákat nevel a fiatalokból a Call of Duty... ", miszerint a készítők nem úgy ábrázolták az eseményeket, mint ahogyan azok megtörténtek. A legnagyobb felháborodást keltő momentum ez egyik küldetés után alakult ki. A játékosoknak az egyik küldetésben magát Fidel Castrót kell megölniük az amerikai kormány megbízásából, ez pedig a Cubadebate című állami lap szerint "duplán perverz" dolog, hiszen egyszerre "dicsőíti az illegális merényletet" és "sarkallja szociopata viselkedésre az amerikai gyerekeket és tinédzsereket". A történelmi hátteret ismerve, nem áll messze a valóságtól a játék, mivel az amerikaik nem egyszer próbálták megölni a Kubai diktátort.
Nem csak a valóságban, de ahogy a játékban sem tudunk sikert aratni, hiszen csupán Castro egyik hasonmásával végezhetünk (ami egyébként szintén bevett védekezési taktika diktátorok részéről). Aki olvas a sorok mögött, az könnyedén észreveheti, hogy ez nem a túlzott erőszak vagy agresszió ellen szól, hanem szimplán egy politikai "kozmetika", melyben köntörfalazva sugallnak arra, hogy ez nem ide való. Nem az amerikai fiatalok jövőjét féltik, csupán nem tetszik nekik ez a fajta történelmi ábrázolás. A lap szerint "Amit az Egyesült Államok nem tudott megtenni több mint 50 éven keresztül, azt most a fiatalok virtuálisan próbálják megtenni."